Disco Swing

Met Iliana & Jeroen

Dansen op disco-, techno- of house-muziek zoals je dat doet in de discotheek, maar nu met z'n twee! In deze workshop leer je stijlvol en met plezier in koppel op deze muziek dansen. Op 2,5 uur tijd worden een aantal toffe dansfiguren van de Disco Swing aangeleerd en wordt er gewerkt op algemene danshouding, manier van stappen, voetposities, contact en leiden en volgen.

Iliana & Jeroen zijn de lesgevers van de cursus Koppeldansen en gepassioneerde Argentijnse tangodansers. Ze geven les in een losse, toegankelijke stijl op maat van de vrijetijdsdanser, maar tegelijk met veel aandacht voor afwerking. Volgens het niveau van de koppels die de workshop volgen, wordt de moeilijkheidsgraad aangepast. Er worden een aantal figuren en heel wat algemene danstips aangeleerd. De nadruk ligt op 'goed en fijn samen Disco Swing dansen', dus deze workshop is toegankelijk voor iedereen!

Gelieve bij inschrijving per persoon een apart inschrijvingsformulier door te sturen.

DISCO SWING DANSHUIS DE INGANGIliana  begon op 13-jarige leeftijd intensieve danscursussen en workshops "Stijldansen" te volgen in haar geboorteland. Samen met haar toenmalige partner danste zij gedurende jaren zeer intensief, trad ze regelmatig op in diverse variétéprogramma's en shows en nam ze, gedurende 9 jaar, deel aan stijldanswedstrijden. Toen ze jaren geleden naar België verhuisde, schonk zij aanvankelijk meer aandacht aan haar professionele ontwikkeling als vertaler/tolk - een beroep waarvan ze nog steeds veel voldoening krijgt.

Een tijdje geleden kwam zij echter tot de conclusie dat haar passie voor het dansen een passie voor het leven is en dat zij graag terug op de dansvloer zou willen staan. Zo kwam ze bij De Ingang terecht, waar ze met hart en ziel haar passie aan anderen doorgeeft. Ondanks haar ervaring en achtergrond, wil Iliana verder blijven evolueren in haar pedagogische opdracht als lesgever en in haar danstechniek. In mei 2010 heeft ze de tweejarige opleiding tot dansdocent, georganiseerd door Danspunt, met succes afgerond. Verder blijft zij regelmatig bijkomende workshops en cursussen volgen, o.a. in Argentijnse tango.

Iliana: "Dansen is voor mij veel meer dan een woord, gevoel, beweging, passie... Het is een veelzijdig, betekenisvol en allesomvattend begrip.
Dansen (met partner) is een hoger niveau van bewustzijn en beleving, een manier van denken, een levenswijze... Het is een confrontatie met jezelf en de persoonlijkheid van je partner, een aanmoediging om, via een harmonieuze samenwerking, naar voldoening en plezier te streven. Het is een weerspiegeling en uiting van gevoelens en emoties en het laat je geest en lichaam uitstijgen boven het alledaagse. Samen dansen is ook ritme, contact (zowel fysiek als verregaand mentaal), muzikaliteit, gratie en stijl. Het is een uitdaging om met en door het dansen het aangename gevoel van voldoening, evenwicht en harmonie telkens opnieuw te kunnen bereiken."

Jeroen begon met dansen op het einde van z'n studententijd. Eerst ging z'n aandacht naar de stijldansen (ballroom- en latin), waarin hij met succes 5 dansniveau's doorliep. Hierna ontdekte hij de Cubaanse salsa en de Argentijnse tango, waarin hij intussen reeds ruim 7 jaar ervaring heeft. Door zijn stijldansachtergrond maakte hij in deze dansen snel vorderingen. Het bijzondere en nieuwe aan deze laatste dansen was voor hem het ultieme improvisatorische aspect, dat toeliet om de muziek te interpreteren, te 'be-dansen', te 'be-leven'.

Jeroen: "Dansen is iets bijzonders. Sommigen vinden het een kunst, anderen beschouwen het eerder als een sport. Wanneer je als koppel danst, mag je zonder schroom zeggen dat je een combinatie van beide beoefent. Het leuke aan de koppeldansen is dat je kennismaakt met meer dan 10 verschillende soorten dansen, en evenveel manieren van bewegen. Enkele aspecten zijn universeel in al deze dansen, maar daarnaast heeft elke dans zijn eigen typische accenten, en het is een uitdaging om die accenten onder de knie te krijgen. Heel scherp gesteld: zelfs al zou je nooit van plan zijn om te dansen of ben je maar geïnteresseerd in 1 of enkele dansen, dan nog is de cursus interessant, alleen al om je lichaam beter te leren kennen en te begrijpen hoe je je lichaam kunt bewegen, verplaatsen en gebruiken op verschillende manieren. Bovendien houdt dansen je fit en gezond, en het is nog plezant ook!"

Toen Jeroen na zijn stijldansperiode op aanvraag een kennismakingscursus stijldansen gaf, waren de reacties zo enthousiast, dat hij toen al wist dat hij dit ooit opnieuw zou doen. Een 2-tal jaar geleden diende een mooie gelegenheid zich aan en begon hij (naast Argentijnse tango) samen met Iliana koppeldanslessen te geven op maat van de vrijetijdsdanser.


Jeroen en Iliana zijn enthousiaste lesgevers die in een losse, vrolijke stijl, met veel geduld en oog voor ieders beleving, inzichten van koppeldansen overbrengen. Vanuit hun ervaring met de salsa en de Argentijnse tango, streven zij in hun lessen naar iets wat uniek mag genoemd worden op het gebied van stijldansen: waar de focus anders steevast ligt op het aanleren van zoveel mogelijk dansfiguren, verleggen zij het zwaartepunt voor hun eigen cursus naar wat zij het belangrijkste aspect van dansen vinden: het sociale aspect, nl. het plezier van écht samen en op de muziek te kunnen dansen, waarbij je de figuren in willekeurige volgorde aan kunt geven, zoals jij het op dat moment aanvoelt.
Les volgen bij Iliana en Jeroen is een beetje werken en een beetje lachen, en als het even kan liefst zoveel mogelijk lachen. Met een scherp oog, zachte hand en een gezonde dosis relativeringsvermogen leiden zij jou door de moeilijkste thema's. Leiden en volgen komen van bij het begin aan bod, een aspect wat gewoonlijk pas in de hoogste niveaus behandeld wordt. Meer dan voor de dansfiguren op zich, is er aandacht voor techniek, balans, houding en afwerking van de beweging. Meer dan op het aantal figuren ligt de nadruk op het genieten van samen mooi dansen. In hun lessen mag veel gedanst worden, en is er veel aandacht voor ieder koppel individueel. En dit is voor hen de manier waarop de les het best kan eindigen: met een afsluitende, plezante dans waardoor je ontspannen maar met een opgeladen gevoel terug naar huis gaat!

Iedereen
Datum en tijd:Vrijdag 23 maart 2012 van 19u30 tot 21u30
Cursuscode:WsDisco
Prijs:22 euro (19 euro voor studenten - 26 jaar)
Locatie:Danshuis De Ingang, Balzaal, Wiedauwkaai 52, 9000 Gent
Volzet - contacteer ons om op de reservelijst te komen